KIBOKO

MALAWI 230 FT

cena: 18 900 Kč


Malawi 230 FT - mírně zeštíhlená, odlehčená a svižnější verze oblíbeného "univerzála" ve zbrusu novém designu. Svoje kvality předvede na jakékoli vodní hladině od moře, přes jezera až po sjíždění řek.
Nový model Malawi 230 je vyrobený takzvanou "předlaminovanou technologií", která spojuje výhody jednovrstvých a dvouvrstvých plováků. Za pomocí tlaku a vysokých teplot je na základní vrstvu natavená další vrstva PVC v tloušťce cca 0.5mm čímž se stává neoddělitelnou součástí základního materiálu. Paddleboardy vyrobené předlaminovanou technologií vynikají nižší hmotností a snadnou skladností (dobře se rolují) při téměř stejné pevnosti a odolnosti.
Malawi 230 je osazen třemi odolnými, napevno nalepenými ploutvičkami. Pevné ploutvičky jsou pružné, odolné a vyznačují se tvarovou pamětí, proto se nemusíte obávat jejich poškození Set Malawi 230 FT + batoh + pumpa Bravo SUP4

 • délka: 300 cm
 • šířka: 82 cm
 • tloušťka: 12.5 cm
 • výtlak: 230 l
 • hmotnost: 9,3 kg
 • doporučená hmotnost jezdce: do 100 kg
 • dostupné barvy: zelná/modrá, petrolejová/modrá, fialová/bílá


TEMBO 330 FT

cena: 19 400 Kč


Tembo 330 FT - odlehčená verze našeho největšího paddleboardu ve zbrusu novém designu uveze hravě celou rodinu. Tembo (v překladu "slon") je určeno zejména pro težší jezdce nebo pro výlety s dětmi a pohodovou jízdu na klidné hladině moře nebo jezera. Díky své stabilitě doporučujeme Tembo také ke cvičení jógy a fitness.
Nový model paddleboardu Tembo 330 je vyrobený takzvanou "předlaminovanou technologií", která spojuje výhody jednovrstvých a dvouvrstvých plováků. Za pomocí tlaku a vysokých teplot je na základní vrstvu natavená další vrstva PVC v tloušťce cca 0.5 mm čímž se stává neoddělitelnou součástí základního materiálu. Paddleboardy vyrobené předlaminovanou technologií vynikají nižší hmotností a snadnou skladností (dobře se rolují) při téměř stejné pevnosti a odolnosti.
Tembo 330 je osazeno třemi odolnými, napevno nalepenými ploutvičkami. Pevné ploutvičky jsou pružné, odolné a vyznačují se tvarovou pamětí, proto se nemusíte obávat jejich poškození.
Set Tembo 330 FT + batoh + pumpa

 • délka: 310 cm
 • šířka: 86 cm
 • tloušťka: 15 cm
 • výtlak: 330 l
 • hmotnost: 10,3 kg
 • doporučená hmotnost jezdce: do 180 kg
 • dostupné barvy: zeleno-modrá, žluto-zelená

KONSTRUKCE PADDLEBOARDU

Paddleboardy Kiboko jsou nafukovací a proto velmi odolné a skladné. Spoje a jednotlivé komponenty všech paddleboardů jsou ručně lepené vysokopevnostním lepidlem a každý kus je proto tak trochu originál. Strojové zpracování nelze při výrobě z "drop stitch" materiálu použít.

Drop stitch - materiál nafukovacího paddleboardu

Základním materiálem pro výrobu všech nafukovacích paddleboardů je takzvaný "drop stitch" materiál. Jedná se o propojení horní paluby a dna plováku tisíci vlákny polyesterové tkaniny, přes kterou je potažená první základní vrstva PVC v tloušťce cca 1 mm. Pokud je za pomocí tlaku a vysokých teplot na tuto vrstvu natavená další vrstva PVC v tloušťce cca 0,5 mm, jedná se o takzvanou "prelaminated technology" nebo také "fusion technology" - kdy se druhá vrstva stává součástí základního materiálu.

Předlaminovaná technologie

"Fusion technology" (FT) - tato technologie spojuje výhody dvouvrstvých a jednovrstvých paddleboardů. Vynikají nižší hmotností a snadnou skladností (dobře se rolují) při téměř stejné pevnosti a odolnosti. Jejich jedinou nevýhodou může být mírný únik vzduchu mikropóry základního materiálu (paddleboard může ztratit část tlaku v průběhu několika dní). Jak naznačuje vývoj trhu, jedná se pravděpodobně o technologii, která bude v budoucnu převažovat. Část produkce Kiboko je pro rok 2017 vyrobena právě touto technologii - paddleboardy jsou označeny zkratkou FT. Placeholder image Všechny modely KIBOKO jsou konstruovány s dvojitou boční hranou. Tím se zvyšuje jak tuhost plováku (vlastnostmi se přibližuje pevným epoxidovým prknům), tak jeho odolnost proti poškození. Proto můžete plováky Kiboko bez obav používat na řece nebo v mořském příboji.
Horní paluba paddleboardů KIBOKO je z velké části pokrytá 6mm pohodlnou protiskluzovou pěnou s vysokou hustotou, zajištující jízdní komfort i při delších vyjížďkách. U modelů, kde se nepředpokládá využití v extrémních podmínkách, používáme pěnu s jemným a velmi pohodlným prolisem v imitaci krokodýlí kůže (dvouvrstvé modely Malawi a Tembo) nebo hadí kůže (fusion modely Malawi a Tembo). U modelů, kde se očekává extrémní zátěž, minimalizujeme možnost uklouznutí použitím šikmého (Wimbi) nebo podélného prořezu (Roketi).

NÁVOD K POUŽITÍ

Nafouknutí plováku

 1. Rozbalte plovák na vhodném podkladu, kde nehrozí jeho poškození.
 2. Sestavte přiloženou pumpu. Pro nafouknutí našroubujte hadici na závit s označením OUT.

  Upozornění: Před nafouknutím vymáčkněte ventil pootočením do horní pozice. Ventil v dolní pozici slouží pouze k vypouštění vzduchu z plováku.

 3. Zasuňte hadici do ventilu a pootočte ve směru hodinových ručiček.

  Upozornění: Přiložená pumpa je obousměrná. Pro přepínání mezi obousměrným a jednosměrným chodem pumpy slouží vyjímatelná červená zátka (modrá pumpa) nebo páčka (zelená pumpa) v držadle pumpy. Obousměrným chodem doporučujeme pumpovat maximálně do tlaku 0,5 baru. Předejdete tak možnému poškození pumpy.

 4. Pumpu umístěte na vodorovný podklad a pumpujte kolmo k zemi na požadovaný tlak 12 - 15 PSI.
 5. Upozornění: Každá pumpa pro paddleboarding vyžaduje pravidelnou údržbu. V závislosti na četnosti použití (minimálně však jednou za 6 měsíců) odšroubujte horní část pumpy a vazelínou promažte kruhové těsnění pístu pumpy. Po opětovném sestavení pumpy ještě naolejujte hliníkovou tyč pod držadlem pro snaží průchodnost kruhovým těsněním uvnitř horní části pumpy.

 6. Po nafouknutí uzavřete ventil přiloženou zátkou.

  Upozornění: Plováky KIBOKO MELI a ROKETI - jsou vybaveny systémem odnímatelných fin (ploutviček). Pro uchycení fin slouží takzvaný US box.

 7. Povolte šroub na přiložené fině a ocelovou destičku se závitem vložte do středu boxu a posuňte do jeho přední části.
 8. Konec finy s ocelovou oskou vložte do středu boxu a zasuňte do zadní části.
 9. Přitlačte finu do boxu a přišroubujte k ocelové destičce přiloženým šroubem.
 10. Upozornění: Paddleboardy s označením "windSUP" jsou určeny kromě pádlování i k rekreačnímu windsurfingu. Pro propojení plováku a plachty doporučujeme používat pouze kardanové klouby a plachty do velikosti 5,5 m2 , které nenamáhají lepené spoje horní paluby. Přestože lze s nafukovacím paddleboardem jezdit ve skluzu, jedná se především o rekreační plovák vhodný pro začátečníky a mírně pokročilé windsurfaře.